Stejný princip, jako na chodbách nebo u vstupních dveří, lze jednoduše uplatnit také v domácnosti. Svítidla s pohybovými senzory naplno využijí svůj potenciál především v malých místnostech, kde je nedostatek přirozeného osvětlení.
Nemuset používat vypínač světel přitom není o lenosti, ale čistě o praktičnosti. Jednoduše vstoupíte do komory, na toaletu nebo do kuchyňského koutu, a světlo se rozsvítí samo, bez zbytečného hledání vypínače. Po nastavené době se pak zase automaticky vypne, pokud senzor nezaznamená žádný pohyb.
Každý občas zapomene někde zhasnout. V lepším případě si toho jiný člen rodiny všimne a světlo zhasne. V horším případě tak měsíčně zbytečně přicházíte o peníze, které byste mohli využít jinak.
Svítidlo s pohybovým senzorem vždy zaručí, že světla budou svítit jen po tu dobu, po kterou to bude opravdu nutné. Pokud tedy nemáte v domácnosti zvíře, které se v noci rádo potuluje. V takovém případě je potřeba zvážit, do kterých místností senzory umístit, abyste nesvítili pořád.
Pohybové senzory můžete pořídit i zvlášť. Dá se jimi spínat téměř jakékoli elektronické zařízení v závislosti na pohybu. Lze je tedy zapojit právě i se svítidly.
Mikrovlnné senzory mají detekční úhly 360° a v porovnání s jinými způsoby detekce přináší mikrovlnný princip hned několik výhod:
Senzory tak dokáží fungovat i v podmínkách, které jsou pro jiná elektronická zařízení dlouhodobě neudržitelné, tedy v rozsahu teplot od -15 do +70 °C.
Zajímáte se o svítidla? Pak se podívejte na články odborníků na osvětlení zde.