Při zařizování bytu se řídíme hlavně praktičností a cenou. Vzhled a barva pro nás většinou není na prvním místě. Estetická stránka je přitom neprávem zanedbávaná. Správně vybraný a sladěný vzhled může značnou měrou vylepšit současné bydlení, stejně jako špatný výběr může v místnosti vytvořit negativní a stísněný dojem. Jak správně vybrat barvu či dekor a podle čeho se orientovat?
Celkový styl a zařízení interiéru se vyplatí volit nejen podle praktických hledisek, ale také estetických. Nejen interiéroví designéři, ale i psychologové vám potvrdí, že barvy, vzory a struktury mohou zásadně ovlivnit charakter místnosti, a to k lepšímu i horšímu. Vždy je důležité vzít v potaz požadovaný výsledek a vliv ostatních, ať už stávajících či plánovaných, barevných prvků. Barevný výsledek je totiž mnohem více než jen pouhý součet použitých barev a stylů. Jde o celkovou vyváženost a identitu místnosti, v níž byste se měli cítit příjemně a svobodně.
Pokud máte rádi domácké prostředí a rádi byste si doma vytvořili útulnou a příjemnou oázu, pak je venkovský styl pro vás to pravé ořechové. Odkazuje k tradici a přírodě – inspirací rustikálního stylu je prostý venkovský styl. Nikoho asi nepřekvapí, že si potrpí na přírodní materiály, oblé tvary, zdobnost, vyřezávání a romantický nádech. Pokud nedáte dopustit na výdobytky moderního designu, máme pro vás dobrou zprávu. Ani styl, ke kterému nejvíce inklinujete, nemusí být striktně sjednocený. Nejkrásnější domovy vznikají právě díky neotřelým kombinacím prvků z různých stylů. „Rustikální styl přímo vybízí k prolínání s přírodními texturami a materiály. Díky tomu se vám podaří do moderně a stroze zařízených pokojů vnést trochu příjemné nostalgie a barevné hřejivosti,“ radí Pavel Kružík, majitel studia na výrobu zakázkového nábytku PK Interiér.
„Pokud nejste fanoušky oblých tvarů, kudrlinek a všelijakých ornamentů, vsaďte na moderní rustikální styl. Neopracované fošny, na nichž najdete sem tam i kůru, staré trámoví s dírami po skobách, holé zdivo… Základem je surový přírodní materiál s historií. Pokud nemáte možnost prolézt půdu po babičce nebo pátrat po starožitnictvích, nechte si zhotovit i kdyby jen jeden solitérní kus. Může to být třeba komoda se zásuvkami, police či noční stolek,“ doporučuje Kružík, který ve svém studiu pracuje s až 100 let starými trámy.
Přeci jen ale existují univerzální rady, kterými je vhodné se při výběru barvy a vzhledu řídit. Že světlá opticky zvětšuje a tmavá naopak zmenšuje, vás asi nepřekvapí. Pokud žijete na malém prostoru, měli byste jednoznačně volit světlou barvu. Světlá barva odráží světlo, tudíž místnost prosvětlí, aby působila vzdušnějším a prostornějším dojmem. Světlá barva je navíc i symbolem čistoty, klidu a působí odpočinkově. K jejím výhodám patří také nadčasovost a dobrá kombinovatelnost s ostatními barvami. Dejte si však pozor. Pokud budete mít bílý i strop a stěny, místnost může působit chladným a neosobním dojmem.
Tmavá podlaha oproti tomu není tak častá. Dovede ale vytvořit se svým okolím efektní kontrastní kombinace. Opticky prostor zmenší a zútulní, proto by měla být jasnou volbou pro ty, kteří chtějí dodat místnosti na útulnosti a hřejivosti. Pocit tepla navodíte například kombinací tmavé podlahy se zdmi v tmavších teplejších tónech. Dobrou volbou jsou teplé odstíny hnědé doplněné tóny červené, které mohou působit i lehce rustikálně. Tmavou podlahu je dobré položit tam, kam dopadá dostatek světla.
Sex Cam