Možná se vám už také stalo, že jste se radovali ze skvěle vypadajících nakvetených stromů, jež nepoškodily mrazíky, později z prvních maličkých plodů, které však záhy začaly brát „za své“. Důvodem jsou velmi často škůdci v mnoha jejich podobách. Účinných zbraní, jak se před nimi bránit, je několik, ale k nejúčinnějším patří postřikování. Před nemocemi a škůdci můžeme stromy chránit preventivně, nebo jakmile spatříme „problém“.
Aby byl váš boj se mšicemi účinný, nemusíte používat chemické přípravky. Zvláště, když už jsou na stromech plody, a mšice vám likvidují lístky, nebo celé olistěné nové větvičky, dojde velmi rychle k strádání stromu a vlivu na úrodu. Plůdky mohou začít padat, ovadat, stromu se jednoduše nedaří. Obrovské kolonie mšic spolu s mravenci dovedou udělat za pár dnů obrovskou paseku.
Připravit si můžete doma za pár korun účinný postřik, s nímž se zbavíte mšic nejen na stromech, ale i na okrasných květinách, keřících, nebo kdekoli jinde, kde vám vadí, škodí. Stačí smíchat klasický přípravek na nádobí s vodou. Nemusíte vůbec použít velké množství saponátu, stačí pár kapek do malého tlakového postřikovače, nebo malá štamprle do velkého zádového tlakového postřikovače. Bohatá pěna, která vzniká postřikováním, je účinná a škůdcům vadí.
Ne všechny mšice většinou po prvním postřiku uhynou. Některým se jako zázrakem podaří přežít, a tak je dobré za dva dny stromy, kvítka nebo keře zkontrolovat a případně postřik zopakovat. Domácí přípravek na mšice můžete namíchat přímo v tlakovém postřikovači, ať už půjde o ruční, litrový postřikovač, nebo velký zádový.
V případě, že už strom plodí, postřikujte byť tímto šetrným saponátovým postřikem, co nejméně je možné.
Kvalitní zádové i ruční tlakové postřikovače najdete na zahradaaty.cz.
Sex Cam