Japonský topol má díky svým charakteristickým vlastnostem bohaté využití. Vyrábí se z něho tradiční biomasa. Ta je zhotovována nejčastěji pro teplárenský průmysl, ale již teď se objevují první zájemci i z řad běžných uživatelů z rodinných a činžovních domů.
Japonské topoly jsou vhodné i pro výrobu klasického palivového dříví nebo na výrobu dřevěných pelet. Dokonce se s ním flirtuje v oblasti nábytkářského průmyslu. Díky své měkkosti a tvárnosti je dřevo vysoce poddajné a dají se z něho vytvářet detailní a zajímavé kresby.
Japonský topol není vůbec náročný na pěstitelské úkony. Stačí mu poskytnout vhodné slunné místo a dostatek vláhy. Pokud sázíte na podzim, je nutno vytvořit hlubokou orbu, na jaře bohatě postačí, když srovnáte povrch půdy. Na plantážích se pěstuje ve tříletých periodách maximálně 25 let, pak je půda vytěžená a je nutné japonské topoly přemístit.
U první sklizně počítejte s pravidla s nižší výtěžností. Teprve až u druhé až třetí sklizně bude výnos maximální. Nadále je sklizeň pozvolna slabší až se musí půda rehabilitovat. Pro využití výhradně na biomasu má plantáž životnost tak 12 až 15 let.
Sex Cam